cz .

Aktuality


Večeře s Champagne Philipponnat 18.9.2019 v 19.00 hod.


Vážení hosté drazí přátelé,

rádi bychom se Vám připomněli s našimi gastronomickými akcemi ve stylu degustačních večeří za přítomnosti významných osobností daných vinařství, kdy jednou z prvních poprázdninových tématických večeří budeme dne 18.9.2019 v 19:00 v naší restauraci uvádět Champagne Philipponnat, které se řadí mezi nejvýznamnější producenty šampaňského. 

Historie Philipponnat sahá až do roku 1522, kdy se stali tehdejší členové rodiny oficiálními dodavateli vína na královský dvůr Ludvíka XIV.

Bylo to ještě v době, kdy v regionu Champagne vznikala pouze tichá vína. Samotná výroba šampaňského se rozběhla v polovině 19. století a značka Champagne Philipponnat, jak je známa dnes, vznikla v roce 1910 bratry Augustem a Pierrem Philipponnat. 

Philipponnat se pyšní vlastnictvím 17 ha nejlepších poloh Premier Cru a Grand Cru ve vesnicích Aÿ, Mareuil sur Aÿ, Multigny a Avenay. Perlou mezi těmito vinicemi je šestihektarová a velmi strmá Clos des Goisses, která patří k nejvýznamnějším lieu-dit vinicím v Champagne (jako vůbec jedna z prvních lieu-dit v regionu se od 30. let minulého století).

              Degustační večeři doprovázenou šampaňským domem Philipponnat z Mareuil-sur-Aÿ povede osobně obchodní ředitel                 

 pan Antoine de Boysson.

Rezervace můžete provádět telefonicky nebo prostřednictvím našich webových stránek.

Těšíme se na Vaši účast.« zpět | přehled


facebooknewsletterrezervaceocenění3D restauracepartneři

borgoshopAmmar

Restaurace BORGO AGNESE

Kopečná 43 . BRNO . 602 00, Tel.: 515 537 500 .

Otevírací doba:  Neděle a Pondělí – ZAVŘENO,  Úterý až Pátek 17:00 - 00:00,  Sobota   12:00 – 00:00